פשיטת רגל לעסקים בעידן הקורונה

מגפת הקורונה שמה מסכה על העסקים שחדלו בעקבות כך "לנשום" ולמעשה חנקה חלק מהם עד "מוות". אלו שהיו להם רזרבות בצד והם חזקים מספיק ניצלו את איתנותם הפיננסית על מנת להישאר ולשרוד, אך בעלי העסקים אשר דשדשו מלכתחילה ועיקר הכנסתם היא מקהל המתאסף ומתקבץ, נאלצים לסגור את שעריהם בצורה כואבת. העסק לא קיים, התחביב שלבעליו חדל מלהיות וכעת כל מה שנותר, הוא התחייבויות שחלקן ללא כיסוי.

הקלה בחובות למיזמים עסקיים, פתרונות חוב לעסק שלך

מדינת ישראל כמו כל מדינה מפותחת אחרת, לא נותרה אדישה ועוד באמצע שנת 2019 יצא אל הפועל חוק חדלות פירעון החדש אשר נקרא בשפה העממית "הרפורמה החדשה בדיני פשיטת הרגל", הרבה לפני שהקורונה חדרה לחיינו, וזאת מתוך הבנה שבעלי חובות הם ככל האדם, יכולים לטעות, על טעויות אמנם צריך לשלם אך החוק דואג שזה יהיה מבחינת החייבים כמה שיותר פחות מסכום המקור.

אם אתם בעלי עסקים שנפגעו מהמשבר שפקד את העולם בגלל הוירוס שאפילו לא רואים אותו אך כל כך מרגישים אותו, יתכן וזה הזמן לשקול כניסה להליך חדלות פירעון, מה שהיה נקרא פעם פשיטת רגל. אם אתם עוסק מורשה – ההליך המתאים לכם הוא הליך חדלות פירעון, אם אתם רשומים כחברה בע"מ, ההליך בעניינכם הוא פירוק חברה.
לכן מוטב שתתייעצו כמה שיותר מוקדם עם עורך דין פירוק חברה שיעניק לכם את הייעוץ הראשוני וייתכן גם ילווה את בית העסק שלכם בדרכו "האחרונה".

עורך דין שעוסק בפירוק חברות מסייע לחברות שמתמודדות עם בעיות כלכליות קשות ונוטל חלק בהתמודדות שלהן עם המשבר הפיננסי שפקד אותן בצורה יעילה עם ניצול של הידע המעמיק שצבר ברבות השנים.
לעתים קרובות אני נשאל לגבי פשיטת רגל עסקית. אנו רוצים לדון בכמה פרטים של דיני חדלות הפירעון החדשים ויישומם על מקרים נפוצים של עסקים:

שאלות נפוצות אודות חובות עסקיים

במה שונה חוב עסקי לחוב צרכני?

חוב עסקי שונה מכיוון שעסק נטל התחייבות בכדי להגדיל את רווחיותו בעוד חוב צרכני לרוב נובע התחייבויות שמקורן בצורכי מחיה בסיסיים כמו טיפול רפואי חיוני.

האם חובות עסקיים וחובות צרכנים דומים בעת הגשת בקשה לצו לפתיחת הליכי חדלות פירעון?

הגשת בקשה לפתיחת הליכי חדלות פירעון לעסקים נוטה להיות תהליך מסובך יותר מאלו המוגשותעל ידי אנשים פרטיים.

דוגמאות לחובות עסקיים?

סוגי החובות העסקיים כוללים הלוואה לעסק, עלות להשכרת שטחי משרדים, מיסים עסקיים.

האם נושה יכול להכריח את העסק שלך להיכנס להליך חדלות פירעון?

אכן כן, נושה יכול להכריח את העסק שלך להיכנס להליך זה.

הכותב הוא עורך דין פירוק חברה ליאור אבן עזרא
שעוסק בדיני חדלות פירעון והוצאה לפועל

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *